16. veebruar 1998 kell 22:00

Firma asutati nime pärast

«Moodustasime Tartu telefonivabriku igaks juhuks, et keegi teine sellise nimega firmat teha ei saaks,» põhjendas riiulile seisma jääva firma loomist ASi Tarkon juhatuse esimees Toomas Noorem.

Nooremi sõnul valmistati esimese vabariigi ajal Tartus samuti telefone ja sellega saadaks hakkama ka praegu. Loodud osaühingu tegevusalad on sideaparatuuri projekteerimine, juurutamine ja tootmine.

«Õigupoolest teeme praegugi kaarditaksofone ja telefonidetaile ning kavatseme selles vallas areneda,» märkis Noorem. Tema sõnul on võimalik, et tulevikus jõuab turule Eesti telefoniaparaat.

ASi Eesti Telefon peadirektor Jaan Männik kahtleb, kas Eestis toodetud uue nimega telefonimark lööks turul läbi. «Pigem on õige teha mõnele suurele ja nimekale telefonide valmistajale allhanketöid ja sellise tee ongi praegu valinud nii Elcoteq kui Tarkon,» ütles Männik.

AS Tarkon teeb praegu allhanketöid peamiselt Skandinaavia ja Suurbritannia firmadele. Firma valmistab Ericssonile ja Allgonile mobiiltelefonijaamade vastuvõtuseadmeid, sügisel hakkas Ericssoni tellimusel tootma mobiiltelefonide autotarvikuid. Eesti Telefoni tellimusel valmistab Tarkon koos ühe Iisraeli ettevõttega aastas ligi400 kaarditaksofoni.

Hetkel kuum