23. märts 1998 kell 22:00

Telekomi nõustajaks Ühispank

BNSile kinnitas Ühispanga konsortsiumi võitu mitu sõltumatut allikat. Ametlikult avaldab teede- ja sideministeerium võitja nime homme hommikul pärast seda, kui valitsus on täna minister Raivo Varet volitanud lepingule alla kirjutama.

KPMG tegi Telekomi erastamisnõustaja lõpliku valiku nelja teise vooru esitatud pakkumuse hulgast.

Peale Ühispanga, Nomura ja ABN Amro pääsesid teise vooru Balti Cresco Investeerimisgrupp koos Goldman Sachsiga, Hoiupanga Investeeringud koos Austria Creditanstalti ja First Boston Credit Suisse'iga ning Talinvest Suprema koos United Bank of Switzerlandiga, kes jättis lõpliku pakkumuse välispartner UBSi otsusel tegemata.

Telekomi mullu detsembris käivitunud erastamisnõustaja eelvooru laekus 11 pakkumust. Neid hindasid KPMG Londoni ja Eesti eksperdid.

Eesti Telekomi erastamine algab selle aasta lõpus ja toimub põhiosas tuleval aastal. Firma aktsiad on kavas pärast tütarettevõtete müüki noteerida rahvusvahelistel börsidel.

Nomura International on Eesti vastu ilmutanud tõsist huvi ka seni. Märkimisväärsemate tehingutena võib nimetada Tallinna võlakirjaemissioonide ja Ühispanga GDRide emissiooni korraldamist. BNS

Hetkel kuum