26. märts 1998 kell 22:00

Vene turul kondinõrkus

Läti aktsiad jätkasid ka neljapäeval langust ning hindadel ei tundu põhja olevatki. Kauplemiskäive oli küll üsna viisakas. Suurematest tegijatest näitasid väikest tõusu vaid Olainfarm ja Rezekne, kuid Unibanka langes juba 3,1 litini. Head käivet näidanud Staburadze püsis 3,23 liti tasemel.

Leedubörsil oli neljapäeval kauplemine üpris loid ning kauplemiskäive küündis napilt poole miljoni litini. Selle põhjuseks oli mitmete populaarsete firmadega kauplemise peatamine aastakoosolekute toimumise tõttu. Põhitähelepanu ja enamuse käibest kogus Hermis, mis mõne liti võrra tõusis, seevastu konkurent Vilniuse pank langes tubli kahe protsendi võrra. Põhinimekirja Litin-indeks langes 2 punkti võrra 908,23ni, lisanimekiri aga kaotas enam kui protsendi.

Poliitiline ebakindlus rikub endiselt Vene investorite tuju. Naftahinna tõusu positiivne signaal jääb täielikult puuduva valitsuse ja ebaselgete poliitiliste tulevikuväljavaadete varju. Ka Venemaa teade, et sealsed naftatootjad OPECi pakutud lepinguga ühineda ei kavatse, vähendas hinnatõusu soodsat mõju. Maaklerite sõnul pole turul ostjaid ega müüjaid, investorite huvi langust kajastab ka tublisti langenud kauplemiskäive. Sündmuste tõenäoline edasine käik on üsna segane.

Pärast seda, kui hommikuse järsu tõusu käigus USA turgudel ei suutnud Dow 9000 punkti piiri murda, liikusid hinnad taas allapoole. Hiljutine tõus on olnud sedavõrd võimas ning hinnatase niipalju kõrge, et säärased pausid on üsna loomulikud. Päeva ei suutnud päästa ka Microsofti oodatust suurem kasumiprognoos järgnevaks kaheks kvartaliks. See teade varjutas siiski 3Comi nõrgad tulemused ja vedas arvutifirmade poolest rikka Nasdaqi üles uutele rekordtasemetele. Microsofti edu annab ilmselt uue varjundi kõigile lähiajaks tehtavatele kasumiprognoosidele ning leevendab investorite muret Aasia kriisi mõju üle. 9000 on endiselt sihikul.

Hetkel kuum