30. märts 1998 kell 22:00

Tuli raudukse taga

Tuletõrjujad said teate, et Kalevi tänav 32 asuva kolmekordse puumaja teiselt korruselt tuleb suitsu, 10. märtsil kell 10.50. Kopli tuletõrjest sõitis sündmuskohale tavalise kahe auto asemel üks. Teise auto meeskonda ei suudetud sellel päeval komplekteerida, sest Tallinna tuletõrje- ja päästeametil pole raha töötajate ületunnitöö tasustamiseks.

Kui tuletõrjujad kohale jõudsid, selgus, et põleb tühi korter, mille uks oleks pidanud olema kinni pitseeritud. Et tuleleegid käisid juba mitmest aknast välja, tekkis vajadus lisajõudude järele. Need saabusidki, aga tuli levis ikkagi läbi vahelae kolmandale korrusele.

Kolmanda korruse korterisse kustutama läinud tuletõrjujad põrkusid rauduksele. Ka ketaslõikuritega kulus ukse avamiseks umbes pool tundi. Probleeme lisas see, et uks käis turvasoovituste kohaselt lahti väljapoole, mitte sisselöömisele soodsalt sissepoole.

Sissemurdmis- ja kustutamisajaga jõudis tuli hävitada umbes kaks kolmandikku kahest väiksemast korterist kokku ehitatud kolmanda korruse korterist.

Tuld oleks võinud kustutada ka akendest, aga tuletõrjetaktika näeb ette, et esimesed joad peavad minema trepikoja kaudu. Teisalt oli akna kaudu kustutamine leekide ja paksu suitsu tõttu raskendatud.

Vaatamata kustutamistaktikast kinnipidamisele viidi kaks tuletõrjujat vigastatuna haiglasse, lisaks sai kaks meest põletushaavu. Elanikud suudeti päästa, hukkusid koer ja papagoi.

Kell 13.04 oli tulekahju lokaliseeritud. Tuletõrjujad jätkasid tööd, pumbates kustutamise ajal maja korteritesse ja keldrisse voolanud vett välja.

Tulekahju oletatav põhjus oli süütamine. Hoone oli kindlustatud BICOs.

Hetkel kuum