26. aprill 1998 kell 22:00

Soovimatus koguda adekvaatseid andmeid

Ajakirjanik Tanel Raigi artiklis «Börsi ainsa arvutifirma tegevus valgub laiali» (Äripäev 22. aprill 1998. a) esitatakse väide, nagu oleks minu osalusega osaühingus Harro JK makstav keskmine palk 2778 krooni ning tehakse kaugeleulatuv vägivaldne järeldus, et «ju peab siis olema lisaks mingeid teisi töö tasustamise viise».

Tegelikult on osaühingus Harro JK keskmine kuupalk 3468,30 krooni, mis on ligilähedane Eesti Vabariigi keskmisele palgale, mistõttu on artiklis esitatud oletuslikud väited keskmise palga suuruse osas täiesti põhjendamatud.

Kurb on tõdeda, et ajakirjanik, ilma faktilisi andmeid kontrollimata, on teinud kahetsusväärse matemaatilise tehte, mis on oma absurdsuses annab tulemuseks väärfakti ning aluse ebaõige pildi kujunemiseks nimetatud äriühingu ja tema osanike osas.

Artikli autor ei ole vaevunud uurima restorani avamise kuupäeva ning töötajate koosseisu muudatusi, kuigi nende andmete saamiseks ei oleks olnud vajalik näha nii palju vaeva kui informatsiooni saamiseks Krediidiinfost.

Tegelikult avati restoran Papa Carlo 1997. aasta märtsis ning on töömahu suurenemisega seoses pidanud palkama ka lisatööjõudu.

Seetõttu ei olegi ajakirjaniku poolt kasutatud lihttehet OÜ Harro JK töötajate keskmise palga arvutamisel võimalik rakendada.

Ajakirjaniku soovimatus koguda adekvaatseid andmeid ning oskamatus olemasoleva infoga opereerida on toonud kahjuks kaasa Eestis tavapäraseks kujunenud resultaadi -- avalikult tegutseva äriühingu maine on kahjustatud ning selle osanike usaldusväärsus kahtluse alla seatud.

Hetkel kuum