Pro Kapital alustab 40 mln kroonist aktsiaemissiooni

05. juuni 1998, 00:00

Pro Kapitali nõukogu esimehe Ernesto Preatoni sõnul on ettevõtte 40 miljoni krooni suuruse mahuga avalik aktsiaemissioon paljude kohalike investorite jaoks esimene võimalus võtta kinnisvarasektoriga seotud riske ja teenida ka vastavat kasumit.

«Paljude investorite tulekut kinnisvaraturule on seni takistanud projektide teostamiseks vajalik suur alginvesteering, vajaliku kogemuse ja oskusteabe puudumine ning investeeringu vähene likviidsus, kuid osalemine Pro Kapitali tegevuses lahendab need probleemid,» märkis Preatoni.

Emissiooni korraldava Balti Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimehe Andres Rätseppa sõnul emiteerib Pro Kapital miljon uut aktsiat ja ühe aktsia müügihinnaks kujuneb 40 krooni.

Pro Kapitali eelmise aasta äritulud olid 71,3 miljonit krooni ja puhaskasum 2,2 miljonit krooni. Praegu on Pro Kapitalil töös 31 900 ruutmeetrit pindu projektide kogumaksumusega 343 miljonit krooni.

Lisaks sellele on firma investeerinud 37 miljonit krooni maade ostmisesse ja projekteerimisse, et veel käesoleval aastal alustada 37 300 ruutmeetri suuruse üldpinnaga projekte, mille kogumaksumus on 500 mln krooni.

Tänavu märtsis toimunud kinnise aktsiaemissiooni käigus emiteeris Pro Kapital 2,5 miljonit 10kroonise omahinnaga ja 40 krooni suuruse müügihinnaga aktsiat, mille tulemusena kasvas ettevõtte aktsiakapital 100 miljonilt kroonilt 125 miljonile kroonile.

Peamiselt Lääne-Euroopa investoreile müüdud emissioonist kokku saadud 100 miljonit krooni investeerib Pro Kapital kinnisvaraarendusprojektidesse Balti riikides.

Pro Kapitali, mille tuumikinvestorid on Itaalia ärimehed Ernesto Preatoni ja Davide Bizzi, seni suurim projekt on endise Eesti Kaabli tootmishoonete rekonstrueerimine tänapäevaseks kaubandus- ja bürookompleksiks nimega Pro Kapital Business Centre. ETA

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing