Siinkohal tahan pisut täpsustada Krediidipanga juhtkonna suhtumist Preatoni poolt pangale pakutud tegevuskavasse, mille kolmeks põhisuunaks oli eluasemelaenude väljaandmisele, varahaldusteenustele ja ettevõtete finantseerimisele keskendumine.
Miskipärast pööras press tähelepanu vaid kinnisvaratehingute finantseerimisega seotud problemaatikale, mis on uus ja paljulubav idee. Poolt- ja vastuargumente kaaludes jäi aga tähelepanuta tõik, et riskantseks saab sellist lähenemist pidada eelkõige, lähtudes Krediidipanga tänasest kohustuste struktuurist. Usun, et Preatonil, kel on kapitali ja võimalus kaasata välismaiseid suunatud krediidiliine, õnnestub oma plaan teostada.
Teise põhimõttelise küsimusena on puudutatud kõnealuse investeerimislepingu üle tekkinud elavat arutelu nii panga sees kui meie klientide ja äripartnerite hulgas.
Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge on lepingu katkemist kommenteerides kinnitanud, et muutused pangas võinuks häirida mõnd meie klienti, ja esitanud niiviisi rohkem oma isiklikku kui panga ametlikku seisukohta.
Krediidipanka oma elutööks pidava inimesena saan neist hirmudest küll aru, kuid see ei olnud siiski lahendusele jõudmise suhtes otsustav faktor. Mis siis, et tegevusstrateegia ja elukorralduse kapitaalne muutus on igale, ka Krediidipanga-sugusele väikesele pangale alati raske.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et Krediidipangal on selja taga üks valikuhetk. Oleme saanud kogemuse võrra rikkamaks ja palju uusi ideid. Valikuid seisab ees ka edaspidi, sest majanduskeskkond muutub ja Krediidipank peab muutuma koos sellega.
Samm, milleks me täna pole veel valmis, võib homme osutuda hädavajalikuks, kuid seni jätkab pank olemasoleva strateegia kohaselt. Krediidipank on edaspidigi valmis koostööks nii Preatoni kui teiste tugeva finantstaustaga investoritega.