Hansapanga vastu tunneb huvi ka Merita pank

15. september 1998, 00:00

Skandinaavias on vähe suuri panku, kes võiksid Hansapangast huvitatud olla. Üks tõenäolisi huvi tundjaid võiks olla Merita, kes on Hansapangaga hästi läbi saanud, lausus EstiB-Talinvesti Varahalduse ASi tegevdirektor Sten Soosaar.

Hansapanga ökonomist Mart Tõevere lausus, et läbirääkimiste lõppvooru jõudnud kolme Skandinaavia panga nimesid ei avalikustata, sest see on ärisaladus.

Börsi noteerimiskomisjon otsustas oma eilehommikusel koosolekul alustada taas Hansapanga aktsiaga kauplemist. Hommikul esitas ka Hansapank börsile sellekohase taotluse.

Tõevere sõnul loodeti reedel aktsiaga kauplemise peatamisel, et esmaspäevaks jõutakse läbirääkimistel lõpptulemuseni. Reedel alustati läbirääkimisi suhteliselt suure investorite ringiga. Nüüdseks, mil on selgunud, et emissiooni vastu tunneb huvi kolm Skandinaavia panka, ei näinud me enam põhjust aktsiaga kauplemise edasiseks peatamiseks, ütles Tõevere.

Eile esimese kauplemistunniga tegi Hansapanga aktsia 65 tehingu käigus ligi 11protsendilise hinnatõusu, pärast seda hakkas hind vaikselt langema.

Hansapanga aktsia sulgemishinnaks kujunes eile 104 krooni, mis on 6 krooni ehk 6,12% kõrgem kui neljapäevaõhtune 98kroonine sulgemishind.

Kuigi eile hommikuks ei olnud emissiooni puudutavat informatsiooni oluliselt lisandunud, oli õigustatud, et Hansapanga aktsiaga kauplemise peatamisel piirduti vaid reedega. See andis väikeinvestoritele aega järelemõtlemiseks ja otsustamiseks, mida oma investeeringuga edasi teha.

Hetkeemotsioonide mõjul tehtud järelemõtlematuid otsuseid võib väikeinvestor hiljem kahetseda, nüüd oli kõigil aega kolm päeva rahulikult mõelda, ütles Soosaar.

Suurinvestorid saavad blokitehinguid teha ka siis, kui börs on kauplemise peatanud.

Hansapanga nõukogu peaks strateegilise investori kinnitama neljapäeval.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing