12. november 1998 kell 22:00

Tooraine

Suhkru hind hüppas investeerimisfondide spekulatiivse ostusurve tõttu New Yorgi kohvi, suhkru ja kakaobörsil 4 ja Londonis 3,2 protsenti. Saksa maaklerfirma F.O. Licht ennustas selle aasta suhkrutoodangu languseks 1,5 protsenti, 126,02 mln tonnini. Möödunud tootmisaastal, mis lõppes 31. augustil, toodeti 127,91 mln tonni suhkrut.

Selle aasta septembris langes suhkru hind viimase 11 aasta madalaimale tasemele ning paljud suhkruroo ja eriti suhkrupeedikasvatajad profileeruvad ümber kasulikumate kultuuride viljelemisele.

Samas on ka selge, et suhkru pakkumine ületab endiselt nõudlust ja fundamentaalnäitajate järgi pole nii suur hinnaralli põhjendatud.

Pikemas perspektiivis on maaklerite sõnul oodata siiski suhkru hinna tõusu, kuid esialgu jääb turg väga spekulatiivseks. Näiteks eile kaubeldi Londonis sisuliselt vaid kahelt positsioonilt, ost ja kasumivõtt, mistõttu hinnad liikusid nagu jo-jo.

Toornafta hind jäi eile vaatamata pingete süvenemisele Lähis-Idas stabiilseks. Talve tulekust annab seevastu märku naftasaaduste kerge hinnatõus.

Hetkel kuum