Kaja Koovit • 13. detsember 1998 kell 22:00

Farmaatsiatehas vaidlustab trahvinõude

Kaseniit ütles, et vaatamata taotluse esitamisele ei keeldu ettevõte leppetrahvi maksmisest. Oktoobris määratud trahvi pole farmaatsiatehas täies ulatuses tasunud. «Teeme seda jõudumööda,» lausus Kaseniit.

Kaseniit lisas, et farmaatsiatehase nõukogu pole teinud uusi otsuseid börsilt lahkumise suhtes ja praegu jääb ettevõte börsile edasi.

Tallinna börsi juhatuse esimees Gert Tiivas lausus, et farmaatsiatehase taotlus pole veel börsini jõudnud, mistõttu ta seda ka ei kommenteeri.

Farmaatsiatehase nõukogu koosolek jätkub täna Riias, kus arutatakse tehase 1999. a tegevuskava ja arengusuundi lähtuvalt kokkuhoiuvajadusest, rääkis Kaseniit.

Farmaatsiatehase arveldusarve Ühispangas on endiselt Hansapanga nõudel arestitud.

Tehase üheksa kuu kahjum oli 21,5 mln krooni. Ettevõtte nõukogu on otsustanud likvideerida tütarettevõtted Kirna farmaatsiatehase Paide lähedal ja Mostali Moskvas.

11. jaanuaril tuleb Tallinna linnakohtus arutusele mullu farmaatsiatehase aktsia hinnalangusest väidetavalt üle miljoni krooni kahju saanud investori hagiavaldus ettevõtte vastu.

Kaseniit lausus, et farmaatsiatehas ei tunnista tema vastu suunatud nõuet. Investorite spekulatiivsed mängud pole ettevõtte juhtkonna küsimus. Kui investor teeb investeerimisotsuseid, on see samasugune äririsk, nagu ettevõte võtab toodangut näiteks Venemaale müües.

Investor Andrus Randa esindava õigusbüroo omaniku Illar Hallaste sõnul ei mõjuta farmaatsiatehase majandusseis hagi menetlemist ega kahju kannatanud investori suhtumist. Küsimus on, kas kahju kandnud investoril on õigus kahju hüvitusel kohtust kaitset saada, rääkis Hallaste. Tegu on pretsedendiga Eesti kohtupraktikas, ent loodame positiivset lahendit, lisas ta.

Hetkel kuum