ÄP fototoimetus • 17. jaanuar 1999 kell 22:00

Kiviteri elektrivõlg võib jääda maksmata

Eesti Energia pressiesindaja Kaie Saar teatas BNSile, et ehkki pärast Viroliinega lepingu sõlmimist on Eesti Energial partner olemas ning õlitootmisele enam kahju ei tekitata, jääb Kiviteri 3,6 miljoni kroonine võlg Eesti Energiale kehtima. Selle likvideerimiseks püüavad Saare sõnul osapooled lahendust leida.

Eesti Energia hulgiostu-müügi osakonna juhataja Väino Milt ütles, et tema on selle võla kättesaamise osas skeptiliselt meelestatud. «Ma kardan, et Kiviteri võla puhul võib juhtuda n-ö Oru variant, mis tähendab, et võlg jääb kätte saamata,» lausus Milt.

Ta rääkis, et tõenäoliselt jääb Eesti Energia nõue Kiviteri võimalikku pankrotipessa ja on raske uskuda, et pankrotivara realiseerimisest saab piisavalt raha võla kustutamiseks. «Eks me hoiame kätt pulsil ja teeme mis võimalik,» lausus Milt.

Kiviterile vahetult elektrit müüva Eesti Energia ASi Viru elektrivõrkude direktor Raivo Krumm ütles, et kuna Kiviteriga seotud firmad tarbivad päevas elektrit umbes 50 000--100 000 krooni eest, oli põhihuvi, et saaks tulevasteks elektritarneteks leping sõlmitud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum