Mart Stöör • 9 veebruar 1999

Äripäeva indeks jätkas tõusu

Äripäeva indeks jätkas teisipäeval tõusu, kerkides 1,03 protsenti, ja jõudis 312,90 punktile. ÄP indeks on selle aastaga tõusnud ligi 20,4 protsenti.

Põhinimekirjas lõpetasid kõik kaubeldud aktsiad mõõduka tõusuga. Aktiivseim oli ikka Hansapanga aktsia, kerkides päeva lõpuks 0,77 protsenti. Hansapanga käive oli teisipäeval 8,4 miljonit krooni.

Ühispanga aktsia kallines 0,43 protsendi võrra, saavutades 24 krooni taseme, käive oli 2 miljonit krooni. Pangandussektoris oli suurimaks tõusjaks Optiva Pank, liikudes kiirelt tänu paarile suuremale tehingule 4,35 protsenti kõrgemale. Omanikku vahetas vaid 47 925 aktsiat ning käive oli 343 682 krooni.

Tõsisema tõusu tegi läbi Norma aktsia. Päeva lõpuks oli aktsia hind 11,40 krooni, see on 3,64 protsenti esmaspäevasest kõrgemal. Huvi tunti Norma aktsiate vastu ka Münchenis. Kell 17.00 oli käibeks registreeritud 30 000 aktsiat.

Lisanimekirjas sattus tähelepanu keskpunkti Saku, mille tulemused avalikustati esmaspäeval. Teisipäevane käive oli viimase viie kuu kõrgeim. Tehinguid oli aga jätkuvalt vähe, vaid 5, millest üks hõlmas 20 000 aktsiat.

Kas tugev finantsaruanne hoiab Saku aktsia ka järgnevatel päevadel tähelepanu keskpunktis, pole kindel. Pikemaajalisele investorile peaks aga Saku jätkuvalt huvi pakkuma. Positiivseks nähtuseks võib lugeda firma otsuse maksta dividende.

Paar tehingut tehti ka ülimalt ebalikviidse Rakvere lihakombinaadi aktsiaga, mille tulemusena nihkus hind 2,17% kõrgemale.

Eile lõppes Telekomi märkimine. Kui suur oli kohalike ja välisinvestorite tegelik huvi, selgub mõne päeva jooksul. Eelduste kohaselt algab kauplemine Telekomi aktsiatega neljapäeval. Pole võimatu, et paaril esimesel kauplemispäeval ongi suurem osa tähelepanust suunatud börsil Telekomi aktsiatele.

Väiksed korrektsioonid aktsiate hinnatasemes on sellel nädalal tõenäolised.

Hetkel kuum