Mart Stöör • 10. veebruar 1999 kell 22:00

Emissioon valesti hinnatud?

Kolmapäev möödus suhteliselt rahulikult. Päev algas langusega, kuid ostuhuvi taastumine päeva teisel poolel viis enamiku kaubeldud aktsiatest taas tõusule.

Äripäeva indeks lõpetas kolmapäeva 0,81% tõusuga, nihkudes 315,43 punktile.

Börsi käive oli kahjuks väike, vaid 10,7 miljonit krooni. Enim kaubeldud aktsiaks oli taas Hansapank, mille hind kerkis 0,76 protsenti.

Käibelt teisel kohal oli Ühispanga aktsia, mis lõpetas päeva kõrgeimal hinnatasemel, tõustes 1,67%.

Optiva Panga aktsiatega kaubeldi tagasihoidlikult ja hind vajus päeva viimase tehinguga 7,05 kroonile.

Lisanimekirjas oli kõige aktiivsem Leks Kindlustus. Tõsised liikujad olid Kalev ja Rakvere lihakombinaat, kuid mõlema firma aktsiatega tehti vaid üks tehing.

Tallinna börs alustab kauplemist Eesti Telekomi aktsiatega täna kell 10. Börsiteate kohaselt täidab Eesti Telekom kõik noteerimiskomisjoni tingimusliku noteerimisotsuse tingimused kolmapäeval. Börsil algab kauplemine 73,5 miljoni Eesti Telekomi aktsiaga. Kauplemine toimub maakleriturul ning miinimumkoguseks on määratud 1000 aktsiat, hinnasamm 0,25 krooni.

Tallinna börs teatab kauplemise alustamisest Eesti Telekomi aktsiatega täiendavalt enne kauplemise algust. IPO märgiti praegustel andmetel 15 korda üle. Võib öelda, et nõudmine oli kõvasti suurem, kui keegi oskas arvata.

Siinkohal tsiteeriks aga erastamisagentuuri peadirektorit Väino Sarnetit, kes leiab, et Eesti Telekomi aktsiate kümnekordne ülemärkimine näitaks, et suurtehingu hind on ekslikult määratud.

«Kaks-kolm korda ülemärkimist oleks ideaalne, siis olnuks hind väga hästi paika pandud, viiega võib ka rahul olla. Üle selle läheb juba sinna tsooni, et aktsiad on valesti hinnatud.»

Hetkel kuum