ÄP fototoimetus • 25 veebruar 1999

Haigekassa sai raha tagasi

Riigikassa kandis laenatud 100 miljonit krooni haigekassale tagasi kolmes osas Eesti Telekomi aktsiamüügist teenitud raha laekumise järel. Keskhaigekassa pearaamatupidaja Juta Püvi ei osanud veel eile öelda, kui suuri intresse haigekassa saab, sest osa rahast teenis kuu ajaga Saksamaal 3,1--3,2 protsendi suurust aastaintressi, teine osa Eesti Pangas suuremaid intresse.

Sotsiaalmaksu ravikindlustusosa on laekunud jaanuaris ja veebruaris vaid ühe kuu jagu. Püvi sõnul peaks iga kuu laekuma 340 miljonit krooni, kuid eile hommikuks oli aasta algusest laekunud 333 miljonit. «Ühe kuu maksu me enam tagasi ei saa,» tunnistas Püvi.

Puudu jääv summa moodustab Püvi sõnul 10 protsenti keskhaigekassa eelarvest ja on võrdne ravikindlustuse kassatagavara suurusega.

Keskhaigekassa pearaamatupidaja hinnangul pole vähese maksulaekumise põhjus mitte sotsiaalmaksu tasumise tähtaja nihkumine kahe nädala võrra, vaid palkade kärpimine ja kasvanud tööpuudus.

Keskhaigekassa direktor Maris Jesse kinnitas, et töötute järjekorrad haigekassakaardi saamiseks on tekkinud Tallinna kõrval ka teistes piirkondades.

Autor: ÄP

Hetkel kuum