2. juuni 1999 kell 22:00

Tallinna laenuraha juba jagatud

Tallinna linnavolikogu majandusnõunik Heido Vitsur lausus eile, et poliitiline otsus laenurahaga teid remontima hakata oli tehtud juba siis, kui ta aprillis volikogusse tööle asus. «Kommunaalamet ja linnaosade valitsused on sõlminud teederemondiga tegelevate firmadega lepingud.» Täpsustavale küsimusele vastas Vitsur, et kavandatava laenuraha peale sõlmitud lepingud pole mitte kirjalikud, vaid suulised. «Kui mingi firma arvestab, et ta saab linnavalitsuselt tellimuse, ei hakka ta teisi võimalusi otsima,» põhjendas ta.

Vitsuri sõnul on teederemondiks laenuraha kasutamine hädavajalik. «Teed on ära lagunenud ja haiglatelt või koolidelt raha ära võtta ei saa,» lausus ta.

Tallinna aselinnapea Heigo Kaldra sõnas, et tema ei näe selles midagi ebaloomulikku, kui firmadega lepitakse kokku enne raha eelarvesse jõudmist. Tee-ehitusfirmadel on vajalikku tehnikat piiratud hulgal, selgitas ta.

Tallinna Teede ASi juhataja Tiit Padar ütles, et nemad alustasid poolteist nädalat tagasi ettevalmistavate töödega, mille käigus määratakse koostöös linnaosadega teeremondi mahud. Padari sõnul tegeleb firma tehniliste töödega vastavalt Tallinna linnaga eelmisel aastal sõlmitud projektijuhtimise lepingule. Remonttööde teostaja leidmiseks korraldatakse vastavalt riigihanke seadusele konkurss.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Juhan Hindov ütles, et kommunaalametist on neile teatatud, et 81 miljonist kroonist, mis kavatsetakse linnaosade vahel teeremondiks ära jagada, tuleb nende piirkonda 9,3 miljonit. Lepingud sõlmib ja teeremondi eest tasub Hindovi sõnul mitte linnaosa, vaid Tallinna kommunaalamet.

Tallinna linn kavatseb lisaeelarves suurendada tulude poolt 130 miljoni krooniga, mis kavatsetakse katta laenuraha abil.

80 miljonit linna poolt laenatavast summast soovitakse kulutada kvartalisiseste teede remondiks.

Tallinna linnavolikogus toimub lisaeelarve eelnõu esimene lugemine täna.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum