ÄP fototoimetus • 14. juuni 1999 kell 22:00

Soome valitsus jätkab Finnairi erastamist

Soome riigile kuulub praegu umbes 58 protsenti Finnairi aktsiatest. Valitsusel on volitus vähendada oma osalust kuni 50,1 protsendile, kuid tegelikult tahab riik müüki panna oluliselt suurema osaluse.

Finnairi aktsiate vastu on seni huvi ilmutanud British Airways. Firmad teevad juba praegu koostööd Oneworld alliansis, kuhu peale BA ja Finnairi kuuluvad veel American Airlines, Cathay Pacific, Canadian Airlines ja Austraalia Qantas.

31. märtsis lõppenud finantsaastal kahanes Finnairi kasum 28 protsenti, langedes 454 miljonile Soome margale. Aasta varem oli firma maksustamiseelne kasum 630 miljonit marka.

Firma käive kasvas 8,59 miljonilt margalt 8,88 miljonile margale.

Finnairi sõnul oli langus tingitud eeskätt ärikulude kasvust, nõudluse vähenemisest Venemaal ning viis nädalat väldanud Soome lennujuhtide streigist, mis läks kaotatud tuluna maksma 45--50 miljonit marka.

«Ärikulude järsk kasv vähendas läinud aastal järsult meie konkurentsivõimet ning kasumimarginaale,» tõdes Finnairi uus juht Keijo Suila.

Reisijate hulk kasvas vaid 5 protsenti, ulatudes 7,4 miljonile, samas kui aasta varem oli juurdekasv ligi 13 protsenti.

Suila ennustas, et alanud aastal toovad Venemaa majandusraskused, Kosovo sõda ning poliitilised pinged Türgis taas kaasa nõudluse vähenemise.

Negatiivset mõju avaldab ka maksuvaba kaubanduse kaotamine Euroopa Liidus, samal ajal kui kütuse hinna tõus suurendab kulusid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum