Mart Stöör • 14. juuni 1999 kell 22:00

Turg ootab pankade tulemusi

Käesolev nädal algas tagasihoidliku kauplemisega. Turu käive oli suhteliselt keskpärane, omanikku vahetas vaid 10,6 miljoni krooni väärtuses aktsiaid. Lõviosa käibest kuulus eile Hansapanga aktsiatele, mille hind nihkus 0,63% ehk 50 senti kõrgemale.

Põhinimekirjas jäi käibelt teisele kohale Norma, liikudes 2,77 protsendi võrra ülespoole.

Päeva kõige suuremaks tõusjaks põhinimekirjas oli Optiva Pank, kerkides 2,94 protsenti. Kauplemine oli aga tagasihoidlik ning omanikku vahetas ainult 68 805 aktsiat.

Täna avalikustavad pangad oma tulemused. Paljud investorid on seisukohal, et need peaksid tulema ootuspärased. Prognoosidele tugevalt allajäävad tulemused kutsuvad kõigi eelduste kohaselt esile järjekordse negatiivse korrektsiooni. Hansapangalt oodatakse 40 miljoni kroonist kuukasumit, Ühispanga tulemust on keeruline prognoosida, sest pole selge, kuidas pank plaanib kajastada Maakri Ehituse potentsiaalset kahju.

Hoolimata sellest, millised on tulemused, peaks teisipäev ja kolmapäev kujunema tavalisest aktiivsemaks. Korrektsiooni võib võimendada paljude aktiivsemate investorite eemalolek ning ühe või teise poole puudumine (ostjad/müüjad) kutsub esile järsud hinnakõikumised, sest tegemist on ebalikviidse turuga.

Peale pankade tulemuste avalikustamise pole lähiajal kahjuks turgu tugevalt mõjutavaid ning spekuleerimiseks põhjust andvaid uudiseid oodata. Oodatust tugevamate tulemuste puhul võib loota optimistlikumat suhtumist ka teistesse börsil noteeritud firmadesse.

Hetkel kuum