Mart Stöör • 10. august 1999 kell 22:00

Jaapani keskpanga plaanid pole teada

Teisipäeva varahommikul alustas dollar New Yorgis nõrgalt. USD/JPY kurss vajus 115,18 tasemelt alla kursile 115, liikudes 114,85 läheduses. Jätkuvalt tekitab aktsiaturgudel hirmu intresside võimalik tõus. Tõenäoliselt saab Föderaalreserv pankadevahelise üleöölaenu intresside tõstmisega hakkama juba augusti lõpus. Sellest tulenevalt puudub investoritel endiselt huvi USA aktsiaturgude ning valuuta vastu.

Dollari tugevnemine jeeni suhtes jäi üürikeseks ning arvatavasti saab nõrgenemine taas uut hoogu. Järgmiseks vastupanutasandiks on mitmed tehnilise analüüsiga tegelevad maaklerid määranud 114 jeeni taseme. Kui dollar vajub ka sellest läbi, võib langus järsult hoogustuda. Eurotsooni tugev majanduslik olukord ning ilmselgelt paranev olukord Jaapanis mõjutab jätkuvalt sellel nädalal dollari kurssi. Euro hinnaks kujunes teisipäeva pärastlõunal 1,073 USD.

Tähelepanelikult tasuks jälgida ka Ameerika riiklike võlakirjade turgu. Kui hinnad jätkavad langemist, viitab see ilmselgelt Euroopa investorite huvi puudumisele ning see annab põhjust dollari jätkuvaks nõrgenemiseks tähtsamate valuutade suhtes.

Dollar nõrgenes teisipäeval ka ?veitsi frangi suhtes, langedes 1,494-lt 1,490-le.

Hetkel kuum