Madli Zobel • 26. oktoober 1999 kell 22:00

Akadeemia aitab G9 võlga tasuda

G9 on maksuametile ja Tallinna Soojusele võlgu peaaegu miljon krooni.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus ütles, et sihtasutuse kohta on 400 000 krooni märkimisväärne võlg. «Tootmisettevõttel võib ebaühtlaste rahavoogude juhtimistest tingituna ajutiselt suuri võlgu olla,» selgitas Luus. «Kuid sihtasutusel pole nii, et keegi on neile sellise summa võlgu.»

Tallinna Soojuse teabekorraldaja Evelin Vihtol ütles, et soojuse eest on aastaga kogunenud poole miljoni kroonine võlg. «Poolele summast tegi kunstiakadeemia tagastamise garantiikirja, ülejäänud pool on ikka õhus,» rääkis Vihtol. «Esimene makse laekus küll ilusti,» nentis ta.

Kunstiakadeemia varade haldamiseks loodud sihtasutus G9 sattus makseraskustesse aasta tagasi, kui tuli hakata tagasi maksma ühiselamu kolmanda korruse remondiks võetud laenu Ühispangale.

G9 kätte laekuvad Gonsiori 9 asuva ühiselamu kahe alumise korruse, akadeemia peahoones asuva teabekeskuse ja katusele paigaldatud valgusreklaamide renditulud.

G9 juhataja Vello Putk ütles, et kui Keskküla akadeemiat juhtima hakkas, oli kõrgkooli võlg üle 2 mln krooni. «Keegi ei räägi, et see võlg sai tasutud,» ütles Putk, «räägitakse aga, et praegu on tekkinud võlgnevus.» Putki sõnul on võlg ajutise iseloomuga ega ohusta ülikooli tegevust.

Hetkel kuum