Kadi Heinsalu • 9 detsember 1999

Riigikontroll tunnistas Agresso ebaõnnestunuks

«Korruptsiooni ja petturlust kriminaalkoodeksi mõttes ei olnud võimalik lõpuni kontrollida, kuna ülesande täitmise käigus ei olnud meil võimalust saada vastuseid kõigile vajalikele küsimustele Rootsi välisabiagentuurist SIDA ja äriühingu IFOR AB esindajalt Leena Wendtilt,» teatab peakontrolör Raivo Linnas eile avalikustatud otsuses.

Väliseestlasele Leena Wendtile kuuluv firma vahendas Agresso tarkvara Eestis juurutamist ja tema kaudu liikus Rootsi välisabiagentuuri raha. Kokku oli riigi raamatupidamise ümberkorraldamiseks investeeritud ligi 100 miljonit krooni, millest ligi 65 miljonit moodustavad Rootsi Kuningriigi välisabiorganisatsiooni SIDA maksed Rootsi äriühingule MalStyrning IFOR AB. Kulusid kokku ei olnud kontrollimise käigus võimalik tuvastada, sest rahandusministeerium on seoses projektiga kandud täiendavaid kulusid välisekspertide majutamiseks ja vastuvõtuks, täites lepinguga võetud kohustust lokaliseerida tarkvara ja pakkuda tuge Agresso kasutajaile Eestis.

Raivo Linnase sõnul ei saa täpselt välja tuua rahalist kahju Eesti riigile, kuna rahandusministeeriumi moodustatud töögrupp analüüsib, kuidas olemasolevale baasile uus raamatupidamissüsteem ehitada, et tehtud kulutusi võimalikult palju ära kasutada.

Hetkel kuum