Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Alanud aasta esimese nädala viimasel päeval jäi dollari kurss väheliikuvaks nii euro kui ka jeeni suhtes. Ennelõunal oli turg õhuke, sest oodati andmeid Ühendriikide detsembrikuise tööhõive kohta. Viimased on väga olulised prognoosimaks USA Föderaalreservi intressipoliitika edasisi samme. Tööpuudus jäi 4,1% tasemele, nagu analüütikud olid eelnevalt prognoosinud. Keskmine tunnitasu seevastu kerkis oodatust enam -- 0,4 protsenti, 13,46 dollarini. Tugeva majanduskasvu tingimustes jälgib Fed tööhõive- ja töötasunäitajaid väga hoolikalt ning kasvab tõenäosus, et 1.-- 2. veebruarini toimuv vabaturu komitee otsustab tõsta keskset intressimäära. Arvatavasti tõstetakse intressimäära vaid 0,25, mitte aga tervelt 0,50 protsendipunkti võrra. Pooleprotsendiline intressi kerkimine oleks päevakorda tõusnud siis, kui tööpuudus oleks kahanenud alla 4 protsendi.
Wall Sreeti intresside tõstmise oht enam ei heidutanud. Aktsiate hinnad, mis küll esimese hooga tegid kerge languse, hakkasid varsti hoogsalt tõusma. Isegi tehnoloogiasektori ettevõtetest üleküllastunud Nasdaq oli kaks tundi pärast avamist kerkinud 1,75%.
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?