Kaja Koovit • 17. veebruar 2000 kell 14:43

Börsil liigub raha põhinimekirja aktsiatest lisanimekirja

Börsi liideraktsiates kasumit teeninud raha liigub üha aktiivsemalt lisanimekirja aktsiatesse, kuid sealsed ettevõtted on oluliselt suurema riskiga, hoiatavad spetsialistid.

Huvi lisanimekirja aktsiate vastu on viimasel ajal tõusnud suures osas kodumaiste investorite arvel, kes likviidsematest aktsiatest teenitud kasumi investeerivad lisanimekirja ettevõtetesse, rääkis Optiva Panga maakler Sulev Raudsepp.

'Huvi suurenemisele vaatamata jäävad lisanimekirja aktsiad eriti hinnaliikumiste seisukohalt riskantseteks,' sõnas Raudsepp.

Lisanimekirja aktsiatest ületasid täna miljoni kroonise käibe piiri Harju Elektri (2,5 mln krooni), Reval Hotelligrupi (1,9 mln) ja Saku õlletehase (1,0 mln krooni) aktsiad.

Kuigi võrreldes eelmise aastaga on lisanimekirja likviidsus paranenud, on see endiselt madal ja suuremate ostuorderitega liigub aktsiahind kiiresti üles. Miljoni krooniga ei ole lisanimekirjas midagi teha, sest sellise ostuorderi andmisel liigub hind üles ja aktsiad müüma asudes kiiresti allapoole, sõnas Raudsepp.

Hetkel kuum