Inno Tähismaa • 23. veebruar 2000 kell 12:22

Kindlustusseltsid tõstavad taas liikluskindlustuse sõlmimistasusid

Enamus kindlustusseltse tõstavad järgmisel nädalal liikluskindlustuse poliisi sõlmimistasusid kuni 110 kroonini, endisele 34 kroonile jätab lepingu sõlmimise vaid Inges Kindlustus.

Liikluskindlustuse poliisi sõlmimistasude tõstmisest alates 3. märtsist seltsi kontorites 95 kroonini ja vahendajate juures 110 kroonini on praeguseks teatanud Sampo Eesti Kindlustus, Leks, Bico ja Nordika Kindlustus. Salva lubas oma otsuse teatada tööpäeva lõpuks.

'Kahjuks ei osanud me jaanuarikuus liikluskindlustuse teenustasusid muutes täpselt prognoosida selle mõju lepingute pikkusele,' põhjendas hinnatõusu Sampo Eesti Kindlustuse kindlustusdirektor Mihkel Uibopuu. 'Keskmiselt suurenes lepingu pikkus võrreldes eelmise aasta keskmisega kaks korda ja nendelt lepingutelt saadava teenustasuga ei kata me oma liikluskindlustusega seonduvaid tegevuskulusid.'

Liikluskindlustuse lepingute pikkus tõusis Sampo Eesti Kindlustusel möödunud aasta novembriga võrreldes 91-lt 143 päevani, selgitas Uibopuu. Kui see oleks jäänud 110-120 päeva peale, poleks sõlmimistasu tõstetud

Uibopuu sõnul ei ole võimalik praegu täpselt ennustada kas ja millal lepingu sõlmimise tasusid taas tõstetakse, sest see sõltub statistikast. Küll aga on Sampo Eesti Kindlustusel plaan järgmisest poolaastast sõlmimistasusid senise kahe hinna asemel oluliselt rohkem diferentseerida.

Hetkel kuum