?See oli teabevahetus ja selline teabevahetus on teatavasti seadusevastane,? ütles konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos eile. ?Peame veel kindlaks tegema, kes kui palju selles teabe vahetamises osaline oli, kas kõik pooled on õigusrikkujad või ainult osa neist.?
Kaks kuud tagasi kohtusid Rakvere Piima, Tallinna Piimatööstuse, Ühinenud Meiereide, Valio Eesti esindajad ning suuremad piimatoodete hulgimüüjad ja leppisid kokku piimatoodete hinna langetamises. Valio Eesti oli oma uued hinnakirjad välja saatnud päev varem ning omavahelisel kohtumisel otsustasid teised piimatööstused tema käitumist järgida. Piimatööstuste eesmärk oli tihedas konkurentsivõitluses tõrjuda turult teisi tegijaid.
?Oleme üle kuulanud nende nelja piimatööstuse esindajad ja veel kümne hulgifirma esindajad, samuti oleme käinud kohapeal,? rääkis Proos. ?Otsustamine on veninud sellepärast, et materjal peab olema tasemel, millega saaks kohtusse minna.?
Praeguseks on piimatoodete hinnad taas ligilähedasel tasemel mis enne hinnasõda. Alla omahinna müügi tõttu kaotasid piimatööstused rahaliselt kokku umbes 4 miljonit krooni.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele