Inno Tähismaa • 19. aprill 2000 kell 14:49

Siseminister vabandab Eesti inimeste ees (lisatud vabanduse tekst)

Siseminister Tarmo Loodus vabandab kõigi eestimaalaste ees, kuna tema auto sõitis eile Tallinnas lubatust kiiremini ja ei peatunud ka politsei märguande peale.

Järgneb vabanduse tekst:

Vabandan Eesti avalikkuse ees minu ametiauto lubatust suurema kiirusega sõidu pärast. Lubamatu eksituse tõttu ei peatunud minu autojuht ka politsei märguande peale. Juhtum on kahetsusväärne ning ma loodan, et keegi sellest eeskuju ei võta.

Õigeks ajaks õigesse kohta jõudmiseks tuleb mul paremini oma aega planeerida, et vältida olukordi, kus autojuht kiirustab, tagamaks minu kokkuleppeid.

Osalesin eile Valitsuskabineti istungil, ent olin lubanud ka kell 19.10 ETV Otseliini stuudios olla, et saaks teha vajalikke ettevalmistusi otsesaate eetrisse minekuks kell 19.35.

Minu autojuht sõitis eile (18.04.) kella 19 ajal Tallinnas Pärnu maanteel lubatust suurema tunnikiirusega. Olin sellel ajal auto tagaistmel ning tutvusin esinemiseks mõeldud materjalidega, mistõttu mina ise sõidukiirust ei jälginud ja ka politsei peatumismärguannet ei märganud. Korraks aeglustas autojuht sõitu ning pidurdas. Küsinud temalt, mis juhtus, sain vastuse, et politsei peatas meie autot aga samas näitas, et sõitku me edasi. Autojuht tõlgendas oma sõnul politseiniku viipeid kui edasisõidu jätkamise luba. Täna sain politseiraportist teada, et meid peatanud politseinik ei andnud luba sõidu jätkamiseks ning ka seda, et auto kiirus oli mõõtmise hetkel 77km/h. Kui oleksin sellest kohe teada saanud, et politsei soovis meie auto peatumist, oleksin kõhklematult andnud autojuhile korralduse patrulli juurde tagasi sõita. Pean politsei tööst väga lugu ning ei oleks kindlasti lubanud peatumismärguande eiramist, samuti taunin kiiruseületamist. Autojuht saab seadusest tuleneva karistuse.

Päevatoimetaja kommentaar:

<i>See on küll heas mõttes pretsedenditu juhtum. Looduse populaarsus sellest ainult tõuseb.</i>

Hetkel kuum