Ülo Toomsalu • 19. mai 2000 kell 6:06

Tuntud Kohilast pärit ärimehed remondivad kodukandi koolimaja

Kohilast pärit tuntud inimeste survegrupp tahab kohaliku gümnaasiumi ümber ehitada moodsaks kooliks, mille uuele direktorile lubab ärimees Urmas Sõõrumaa omast taskust 10 000 krooni palgalisa maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tahan, et Kohila gümnaasiumi lagunenud seinad ei ruineeriks laste mõttemaailma,' ütles mullune Eesti suurim eraisikust maksumaksja, Kohila kooli vilistlane Sõõrumaa. 'Ei aita ainult koolikatuse remondist, vaid tuleb ka kaugemale edasi vaadata - Kohilast on arenemas turvaline Tallinna-lähedane elupaik ja sinna asujad soovivad oma lastele ka head haridust.'

Kohila arengu toetamiseks moodustasid Sõõrumaa ja tema kümmekond mõttekaaslast mittetulundusühingu Kapa-Kohila.

Möödunud sügisel koolimaja külastades leidsid ühingu liikmed, et hoone sisustus meenutab ehedat halli nõukogude aega. Eesti ühe suurema kooli korrastamiseks lubasid nad aidata leida 20-30 miljonit krooni.

Tallinna Audentese erakooli ühe omanikuna loodab Sõõrumaa tulevikus Kohila gümnaasiumi ja erakooli koostööd. Tulevikus kavatsevad Kapa-Kohila liikmed aktiivsete maksumaksjatena sekkuda lisaks haridusele ka üldisemasse valla ja alevi arengusse.

Otsides aktiivset ja tugevat koolijuhti muudatusi vedama, kuulutati direktori kohale konkurss ning Sõõrumaa lubas direktorile oma taskust ametipalgale lisaraha maksta.

Hetkel kuum