Ülo Toomsalu • 10. august 2000 kell 8:11

Suvi alandab rendihindu

Kuna otsustajad on suvel puhkuste tõttu igapäeva-tööst eemal, lükkavad firmad uue kontoripinna otsingud sügisesse. Ometi on klientide vähesuse tõttu hoonete omanikud just suvel uute rentnike suhtes vastutulelikumad ning hinnad püsivad madalad, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Suvi on kinnisvaraturul traditsiooniliselt kõige väiksema aktiivsusega aastaaeg,' ütles kinnisvarafirma Uus Maa analüütik Ain Kivisaar. Suvepuhkuste tõttu soikub büroopindade turg iga aasta juulis-augustis ning aktiviseerub taas septembris.

'Hetkel on Tallinna büroopindade rendihinnad saavutanud oma miinimumtaseme, ülepakkumine valitseb kõigis kvaliteediklassides,' rääkis Kivisaar. Edasine hindade langus on tema hinnangul ebatõenäoline, sest juba praeguse hinnataseme juures on omanike kasum langenud kriitilise piirini. Väikese kasumi tõttu väheneb uute büroohoonete ehitamine, mis pikemas perspektiivis peaks viima pakkumise vähenemise ja rendihindade tõusuni, lisas ta.

'Teadlikumad rentnikud kasutavad suve juba aastaid omanikelt üha uute lisasoodustuste väljameelitamiseks ning nende taktika õigustab ennast,' ütles Kivisaar.

Hetkel kuum