Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2000 kell 6:14

Eesti Post võimaldab saata interneti teel tavakirja

Eesti Post käivitab neljapäeval uue, esialgu vaid internetipanga klientidele mõeldud kirja- ja postkaarditeenuse e+post, millega on tavakirja võimalik saata ka interneti kaudu, kirjutab Postimees.

Uue teenuse abil on inimesel võimalik saata kiri vastavasse keskusesse, kus see paberile trükitakse ja ühe ööpäeva jooksul adressaadile saadetakse. Uus teenus on vastandiks senisele e-teenusele, kus inimene võis saata spetsiaalse postkaardi Eesti Posti, kust see interneti teel saatjale lähetati.

Uuel moel kirja lähetamine maksab Eesti piires 12 krooni, millele lisandub 50 senti ühe masinakirjalehekülje eest.

Kirja välismaale saatmine maksab aga 12 krooni pluss kaks krooni ühe lehekülje eest. Postkaardi eest tuleb põhitariifina maksta Eesti-siseselt 10 krooni ja välismaale saatmiseks 13 krooni, millele lisandub postkaardi maksumus.

E+posti projektijuhi Evely Ellerti sõnul ootab Eesti Post uuele teenusele pisut enam kui 20 000 klienti. 'Praegu saavad kirja interneti kaudu saata vaid Hansapanga ja Ühispanga internetipanga kliendid,' lausus Ellert.

E+posti kirja või kaardi saatmiseks peab inimene sisenema Eesti Posti kodulehele aadressil www.post.ee ja täitma seal vajalikud väljad. Pärast kaardi või kirja saatmist on tal võimalus pääseda otse ka oma internetipanka, kus tuleb kinnitada juba valmis maksekorraldus ja see ära saata.

Enne kella kaheksat õhtul saadetud kirjad jõuavad Eesti-siseselt kohale hiljemalt järgmise päeva pärastlõunaks. Kui kiri on internetist teele saadetud aga enne kella poolt kaheksat hommikul, jõuab see saajani veel samal päeval.

Hetkel kuum