Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2000 kell 6:20

Tootsi lapsed said sooja ja elektrivalguse tagasi

Veel päev tagasi villaste kinnaste ja jopedega tundides istunud Tootsi asula lapsi ei ähvarda enam enneaegne talvepuhkus, sest vald sai regionaalarengu fondist ligi miljon krooni oma kütte- ja elektrivõla kustutamiseks, kirjutab Postimees.

AS Tootsi Turvas saatis oma töömehed koolimaja ja lasteaiahoone soojaventiile lahti keerama kohe, kui nad said regionaalarengu sihtasutuse fondilt faksi teel kinnitust, et Tootsi vald ikka saab oma võla kustutamiseks 927 697 krooni.

Nädala alguses õppetöö katkestamises kindel olnud Tootsi vallavanem Kaljo Ahman ütles eile, et lastel seda enam karta ei tule.

'Kui täna temperatuur veel päris normaalseni ei tõuse, sest kivimaja kütmiseks kulub rohkem aega, siis reedeks on seal täielik toasoe sees,' rääkis ta. 'Elektri saime kohe sisse, see sõltus ainult nupuvajutusest.'

Eile arutas sihtasutuse nõukogu Paldiski linna ligi 6 miljoni krooni suurust rahataotlust, millega linn tahab kustutada oma võlga maksuameti ees.

Tagastamatut abi nad küll ei saa, kuid nõukogu pani Paldiski linnale kinni kuni 1,5 miljoni krooni suuruse laenu võtmise võimaluse nende fondist. Selle võimaluse kasutamise peab nüüd otsustama Paldiski linna volikogu.

Hetkel kuum