Kaido Einama • 13. oktoober 2000 kell 7:43

Kristiine multiplekskino nimekonkursile laekus ligi 5000 nime

Kaks kuud kestnud Kristiine keskuse multiplekskino nimekonkursile laekus 4872 nime 2436-lt osavõtjalt.

Kõige enam laekus arvestatavaid nimesid Interneti teel www.kino.ee leheküljelt. Suur osa nimedest laekus ka Kristiine Keskuses olnud nimekonkursi kasti ning kõige vähem pakuti nimesid posti teel.

Kõige enam pakuti uue kino nimeks kosmilisi ja ajaloolisi objekte nagu Galaktika, Universum, Colosseum, Babylon, Jupiter, Star aga ka selliseid nagu Kristiine, Movie Planet, Millennium, Paradiso, Cinemania, Fantaasia, jne. Esindatud olid ka enamus klassikalisi kinonimesid nagu: Arena, Odeon, Forum, Orion, Apollo,

Helios, Palladium, jt. Uue kino nimeks sobimatud, kuid ometi originaalsed nimenäited on muuhulgas Digital Heaven, @ Kino, Lustila, Berenike, Groovy Movie, Delight, Kollane elevant, Multiko, Filmiakadeemia, Alhambra, Brawura, Cinoteque, Da Moviehood, jne, jne.

Tänaseks on välja valitud ka paarkümmend parimat nime, mida hetkel veel ei avalikustata. Nende hulgast valitakse nimi kogu Baltikumi multipleks-kinode ketile ning potentsiaalseid nimesid hakatakse tuleval nädalal Eestis, Lätis ja Leedus testima.

Multipleks-kinode keti nimi ning võitja selguvad enne aasta lõppu. Võitjat ootab auhind eluaegse tasuta sissepääsu näol uude multipleks-kinno.

Riias plaanitakse multipleks-kino avada 2002.aastal ja Vilniuses 2003.aastal.

Uudise vahendas Puhkepäeva toimetaja Vilve Torn.

Hetkel kuum