17. oktoober 2000 kell 13:12

Tallinn ja ESS valmistavad ette parkimise korraldamise lepingut

Abilinnapea Priit Vilba kohtus täna ESS-i juhatuse esimehe Peeter Tohveriga, et arutada üldist tausta tulevasele parkimise korraldamise lepingule ning selgitada linna ootusi, teatas Raepress.

ESS võitis teatavasti tasulise parkimise korraldamise konkursi. Vastav leping on praegu ettevalmistamisel ning see peaks sõlmitama lähema paari nädala jooksul.

Priit Vilba sõnul loodab linnavalitsus, et parkimise korraldamine muutub kliendisõbralikumaks. Teisalt oodatakse ka kontrolli tõhustumist selle üle, et autoomanikud valesti ei pargiks ning tasuksid parkimise eest seal, kus see on ette nähtud.

'Nende rahade taga on kogu meie igapäevane liikluskorraldus, nagu fooride paigaldamine ja joonimine,' selgitas Vilba parkimistulude olulisust linnale.

ESS saab muuhulgas õiguse rääkida kaasa Tallinna parkimispoliitikas, esitades linnavalitsusele võimalikke ettepanekuid parkimiskorralduse kvaliteedi tõstmiseks.

'Otsused langetatakse küll linnavalitsuse ja Transpordiameti tasandil, kuid ESS-i ettepanekutega igal juhul arvestatakse,' ütles Vilba.

Samas pole veel selge, kas seadusandlus lubaks linnal ESS-ilt osta ka parkimiskontrolli ja parkimisnõuete rikkujate vastutusele võtmise teenust. Priit Vilba sõnul töötavad juristid selle probleemi kallal.

'Ehk saame ka selle kontrolöride küsimuse nii lahendatud, et me ei pea kuulma inimeste kaebusi, näiteks ebaseadusliku teisaldamise kohta. Karistamine ei ole eesmärk, vaid vahend, mis peab sundima inimesi korrektselt käituma,' ütles Vilba.

ESS peab parkimiskorraldajana garanteerima linnale igakuise kindla rahasumma. Priit Vilba avaldas arvamust, et see tekitab parkimise korraldajal huvi paremini töötada.

'On loogiline, et parkimiskorraldus oleks ühe firma käes teatud maksekohustusega linna ees,' ütles abilinnapea Priit Vilba. 'Kui nad töötavad hästi, siis ülejäänud tulu saavad endale.'

Abilinnapea arvates võidab lepingu sõlmimisel ESS-iga Tallinna liikluskorraldus ning ühtlasi peaks tekkima uusi töökohti.

Hetkel kuum