Ülo Toomsalu • 26. oktoober 2000 kell 6:30

Wris Toursi esindajad saadeti Türgist välja

Reisifirma Wris Tours pani Türgit tutvustavasse reklaamkausta Kurdistani Tööpartei liidri Abdullah Öcalani pildi, mille pärast nende esindajad Türgist välja saadeti, kirjutab Eesti Ekspress.

Suur oli ühe Eesti ettevõtja üllatus, kui ta Türgist, päikeselises Kemeris veedetud puhkusereisilt naastes end lennukisse istuma sättides nägi, kuidas kurjategija kombel politseinike vahel toodi salongi ka firma Wris Toursi reisisaatjad Lembitu Inno ja Ellu Paales.

1. oktoobril jõudis Kemeri politseijaoskonda info, et ühe Kemeri hotelli töötajad avastasid Wris Toursi eestikeelsest kaustast, mis sisaldab kõikvõimalikku infot Türgi maast, kultuurist ja tavadest ning on turistidele hotelli fuajees tutvumiseks välja pandud, ootamatult ka Türgi suurima sisevaenlase Kurdistani Tööpartei liidri Abdullah Öcalani pildi.

'Väga piinlik ja ka halenaljakas lugu. Selline kaust on koostatud igal ennast vähegi väärikaks pidaval reisikorraldajal. Aga et Öcalani pilt kausta vahele sattus, on loomulikult meie töötaja suur viga. Inimlik viga,' tunnistab Wris Toursi juht Margit Rebane-Pent mõneti vastumeelselt. See on juhtum, mida ta tunnustatud reisikorraldajana meenutada ei tahaks.

Kausta koostamisel tõmbas Wris Toursi töötaja türgi rahvast kirjeldava info juurde internetist pildi. Illustreerimiseks. Et nime selle pildi juures polnud, ei võinud ta arvatagi, millise poliitilise ebakorrektsusega ta hakkama sai.

Rebane-Pent usub siiski, et kahetsusväärne lugu Öcalani pildiga polnud see, mille pärast firma reisisaatjad välja saadeti. ja arvab, et kogu jama põhjus on aegunud viisas.

Hetkel kuum