Peep Sooman • 30. oktoober 2000 kell 22:00

Tallinna sadama-ala kinnistu müük võib taas luhtuda

Tallinna linn ootab 24. novembriks ostupakkumusi kokku enam kui neljal hektaril asuvatele kruntidele aadressil Mere pst 12, Mere pst 14, Sadama 2 ja Kai 2.

Alghind on 100 miljonit krooni, lisaks peab ostja investeerima alale vähemalt 800 miljonit krooni.

Varem on kruntide vastu huvi tundnud Merko Ehitus, SRV Kinnisvara, Ober-Haus ja Pro Kapital.

Eesti ühe suurema ehitusfirma Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus kinnitas, et Merko Ehitus on tänaseks keskendunud Viru väljaku arendamisele ning sadama-ala krunte osta ei kavatse. ?Kunagi olime neist huvitatud, aga kõike ei jõua,? lausus Annus.

Radisson SASi hotelli arendanud SRV Kinnisvara juhatuse esimees Alvar Ild ütles, et SRV Kinnisvara on samuti huvitatud Viru Väljaku arendamisest. ?Sadamasse minek oleks jõu killustamine, kõike mida tahad, ei saa ka tahta,? lausus Ild.

Varem kruntide vastu suurt huvi ilmatanud kinnisvarafirma Ober-Haus juhatuse esimees Paul Oberschneider lausus, et pole kindel, kas firma kavatseb krundid osta. ?Ma kaldun arvama, et jälle ei tehta ühtegi pakkumist ja linn peab krundid jagama väiksemateks tükkideks, mitte püüdma neid koos müüa,? ütles ta. ?Ei saa võtta mingit numbrit õhust, tuleb ka vaadata, mida kruntidele ehitada tahetakse,? kommenteeris Oberschneider 800 miljoni kroonist investeerimiskohustust.

Ernesto Preatonile kuuluva kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital peadirektor Andrus Laurits ütles, et firma otsus on mitte sadama-ala krunte osta. ?Linn paneb peale liiga suure investeerimiskohustuse, kaldun arvama, et sellestki korrast ei tule midagi välja,? leidis ta. ?Kui keegi tunneks kruntide vastu huvi, siis ma arvan, et ma teaks sellest,? lisas Laurits.

Tallinna linnavaraameti varamüügiosakonna juhataja Udo Klopets ütles, et loodetavasti müük siiski õnnestub. ?Kui ei õnnestu, siis üritame uuesti,? lausus ta.

Äripäeva andmetel oli varem kruntide ostust huvitatud ka üks Saksa päritolu ettevõte, kuid teadmata põhjustel ei osalenud ka see firma esimesel enampakkumisel.

Esimene katse krunte müüa ebaõnnestus, kui suvel ei laekunud linnavaraametisse ühtegi pakkumist. Pärast seda tegi linn ostutingimustes järeleandmisi, kaotades nõude, mille kohaselt ostjafirma viimase mõlema kahe aasta käive pidi olema vähemalt 200 miljonit krooni. See annab nüüd võimaluse ostjatele moodustada arendustöödeks uus juriidiline isik, millel võivad olla ka erinevad omanikud. Ühispakkumisi linn ei luba teha.

Hetkel kuum