Ülo Toomsalu • 10. november 2000 kell 6:07

Tallinlased maa tasuta erastamisega hilinenud

Ligi 90 protsendil Tallinna korteriomanikest on oma korterialuse maa tasuta erastamiseks aega 31. detsembrini, pärast seda peavad nad maa asukohast olenevalt maksma ruutmeetri eest 30 kuni 900 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Tallinnas on umbes 120 000 korterit ja nendest vaid 10 protsendil on korterialune maa erastatud,' lausus Tallinna omandireformi ameti juhataja Vladimir Viies. 'Ülejäänud ei jõua poolteise kuuga seda kuidagi erastatud.'

Viiese sõnul on inimeste ainuke lootus see, kui riigikogu muudab korteriomandi ja maareformi seadust ning lükkab 31. detsembril kehtima hakkava tähtaja edasi.

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Andres Lipstoki sõnul tegid majanduskomisjon ja maaelukomisjon riigikogule seaduse parandusettepanekud, mille vastuvõtmisel lükatakse maa erastamise tähtaeg edasi.

Viiese sõnul saab riigikogu erastamise tähtaega maksimaalselt edasi lükata vaid 1. juulini 2002, mil kaotavad kehtivuse erastamisväärtpaberid.

Korteriühistute liidu juhatuse esimees Andres Jaadla ütles, et ühistud on meeleheitlikult üritanud maad erastada, kuid see on takerdunud bürokraatiasse.

Jaadla sõnul on korterialuse maa erastamine väikelinnades sujunud kiiremini ja paremini kui suurlinnades. Tema sõnul on kõige hullem olukord Tallinnas, kus maad praktiliselt polegi erastatud. Peaaegu kogu korteriühistute maa on erastatud Valgas ja Viljandis.

Hetkel kuum