Ülo Toomsalu • 20. november 2000 kell 6:35

Vaataja eelistab ETV omasaadetele TV3 välismaist hankeprogrammi

Alates juulist vaid septembris vaadatavuselt Eesti Televisioonile (ETV) alla jäänud TV3 peab edu põhjuseks noortekeskse hankeprogrammi rohkust, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Praeguse trendi kohaselt on see justkui silmaauku tabamine, sest ei viitsita kaasaegsega pead vaevata ja Hollywood määrab noorte maitse,' tunnustas konkurendi saadete valikut ETV hanketoimetaja Ilmar Raag. Tema hinnangul ei pea TV3 paljudest omasaadetest loobudes tagasilööki tundma.

'Hankeprogramm on meil vaieldamatult tugevaim,' ütles TV3 peadirektor Mart Luik. TV3 eeliseks on Luige sõnul kuulumine rahvusvahelisse meediagruppi, mille tõttu on neil saatematerjali rohkem kui eetrisse mahub.

Luik peab mitmekuulise kõrge vaadatavuse põhjuseks viimastel hooaegadel saavutatud stabiilsust. 'Televaataja teab, mida ta meie kanalilt saab,' ütles Luik. 'Meil pole kombeks kava edasi-tagasi loksutada.'

ETV probleemiks peab Luik rahanappust, mis paistab ekraanilt välja. 'ETV ei peaks tegelikult reitinguid pingsalt jälgima, sest neil on teine roll,' lisas ta.

Ilmar Raagi hinnangul on nende programm küll paremaks läinud, kuid kanali mainele on halvasti mõjunud viimasel ajal ETVd ümbritsev kõmu. 'Üldse on Eesti vaataja jaoks hetkel kuumaks teemaks filmid-sarjad,' ütles Raag. 'ETV ja Kanal 2 pakuvad aga rohkem omatoodangut.'

Hetkel kuum