Windows kiiremaks!

Kaido Einama 18. jaanuar 2001, 00:00

Windowsi tüütuks omaduseks on kasutades aeglaseks muutuda või koguni kinni joosta. Selle vastu saab rohtu, kui aeg-ajalt mõne programmi abi kasutada või süsteem korras hoida.

Kui aga see tundub mitte aitavat, soovitab näiteks arvutiajakiri PC World Windows 98 või Me kasutajatel profülaktika mõttes arvutis keset tööpäeva korra kõik programmid kinni panna ja restart ehk taaskäivitus teha, sest Windowsi versioonid ei pruugi täispikka tööpäeva ilma selleta vastu pidada.

Windowsil on programmide ja nende juurde kuuluvate failide üle arvepidamiseks register, kuhu iga uue paigaldamise korral tehakse sissekandeid. Alati ei õnnestu aga vanade programmide asju sealt maha installeerides kustutada või jäävad registrisse vigaste programmide sissekanded. Mida suurem on registrifail, seda aeglasemaks töö läheb. RegClean analüüsib ja kontrollib registris olevaid asju ja eemaldab sealt kõik üleliigse, pannes puhastamisel eemaldatud asjad eraldi faili. Selle faili suuruse järgi saab öelda, kui palju oli ?prahti?, millest vabaneti.

Windowsiga kaasasolev Disk CleanUp on hea tööriist kõige mittevajaliku kiireks ülesleidmiseks. Ruumi vabastamiseks saab kustutada ajutised internetist tõmmatud failid, mittevajalikud programmid või Windowsi komponendid, mida ei kasutata. Leiab selle programmi Start menüüst Programs -> Accessories -> System Tools alt.

Kui oled millalgi kopeerinud suure teksti või pildi, siis vaata, et see pole puhvrisse jäänud. Tavaliselt jääb kopeeritu puhvrisse seni, kuni sinna midagi muud pole kopeeritud. ClipBoard Vieweriga saab vaadata, mis puhvisse viimasest Control-C või Control-X vajutamisest on jäänud ja selle kustutada. Veel lihtsam on aga kopeerida pärast suure asja kopeerimist puhvrisse mõni üksik täht, see vabastab mälu ja arvuti töötab endise kiirusega.

Kui kasutad palju korraga erinevaid programme, võivad ühel hetkel arvuti ressursid otsa saada. Ootamatult keset olulist tööd hanguvad kõik programmid ja salvestamata töö läheb kaotsi. Et sellest olukorrast pääseda, on Start menüüs Programs -> Accessories -> System Toolsi all programm Resource Meter, mis käivitades jääb alla paremale nurka kella kõrvale vabu ressursse jälgima. Kui seal on skaala veel roheline, on kõik korras. Kollase puhul tasub olla ettevaatlik ja punase ilmumisel hakata osa programme igaks juhuks kinni panema, kuni ressursid jälle ?roheliseks muutuvad?.

Start menüü Programs -> Accessories -> System Tools

Disk Cleanup aitab leida kõik mittevajalikud failid ja need siis ära kustutada.

http://www.zdnet.co.uk/software/free/utilities/system/sw128.html/

RegClean tegutseb: vajutada on vaja vaid Fix It! Ja üleliigne puhastatakse registrist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing