Kolmekordseks ELi hinnatõusuks pole ruumi

26. jaanuar 2001, 08:00

Eesti Euroopa Liiduga ühinemisel pole hindade tõusuks ruumi, sest tarbijahinnad on juba praeguseks jõudnud peaaegu Euroopa Liidu tasemele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Maailmapank sai optimaalse stsenaariumi korral tulemuseks, et tarbijahinnad tõusevad Eestis kolm protsenti. Tarbijad ei tunneta hinnatõusu, tõusuks ei ole ruumi,? rääkis Eesti pealäbirääkija Euroopa Liiduga Alar Streimann.

Mõningad tootegrupid võivad olla suurema hinnatõusuga, näiteks piim 25 protsenti, kuid jutud kuni kolmekordsest hinnatõusust ei vasta tõele, ? kinnitas Streimann. ?Tõusevad tootjahinnad, kuid kavatseme teha uuemaid analüüse.?

Põllumajandusministeeriumi toidu ja kaubanduse asekantsleri kohusetäitja Andres Oopkaup ütles, et tema hinnangul ei tõuse kõikide toodete hinnad kindlasti. Tema sõnul ei saa hinnatõusu kontekstis rääkida mitmetest kordadest.

?Enamiku toodete hinnatõus jääb 15-20 protsendi piiresse. Välistatud pole ka, et üldse miski ei tõuse, sest Euroopa Liidu sees erinevad hinnad kaks korda, näiteks Portugali hinnad moodustavad Soome omast 60 protsenti ja Inglismaa 110 protsenti,? selgitas Oopkaup.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing