Sampo hoidub Baltimaades laienemisest

Kaivo Kopli 31. jaanuar 2001, 00:00

?Meil pole hetkel plaane laieneda edasi firmasid omandades, me keskendume olemasolevate äride arendamisele,? ütles Sampo-Leonia investorsuhete juht Taru Narvanmaa.

Sampo-Leonia direktorite nõukogu on heaks kiitnud uue strateegia, mille kohaselt kahjukindlustuses ei nähta suur kasvuvõimalust, seetõttu pannakse rõhk selles vallas koduturule ja see haru restruktureeritakse. Eesti puhul ei tähenda see kahjukindlustusest loobumist, kuigi sellised spekulatsioonid on kindlustusringkondades liikunud. ?Sampo ei loobu ühestki tegutsemisvaldkonnast Eestis,? lausus Narvanmaa.

Ka Sampo Eesti Varakindlustuse juht Olavi Laido ütles, et praegu pole juttugi sellest, nagu võiks Sampo siinsest kahjukindlustusest loobuda. Tema sõnul ei puuduta kontserni otsus kahjukindlustust väheprioriteetseks pidada Eestit, Lätit ja Leedut. ?Kui siin kahjukindlustusest loobutaks, siis oleks see nii suur asi, et sellest oleks kuulda mitu korda ja varemgi ja selleks kuluks kaua aega,? ütles Laido.

Eestis kahjukindlustuses esikohal oleva Sampo Varakindlustuse turuosa ulatus aasta lõpus ligi 40 protsendini, preemiaid oli kogutud ligi pool miljardit krooni. Enam kui kolmandiku Sampo kahjukindlustusportfellist moodustab kohustuslik liikluskindlustus, ligi kolmandikuni ulatub sõidukite kindlustus ja viiendikuni füüsiliste isikute varakindlustus.

Sampo-Leonia grupi strateegiaks on keskenduda pangandus- ja kindlustusturu neile segmentidele, milles kasvupotentsiaal on kõige suurem ning kahjukindlustust sinna hulka ei arvata. Need on pikaajaline säästmine (elukindlustus, varahaldus ja investeerimisfondid), jae- ja privaatpangandus ning investeerimispangandus. Rahvusvahelisel tasandil loobutakse mitteelukindlustuse laiendamisest ja hoidutakse suurfirmadele antavate laenutagatiste kasvatamisest.

Varahalduse, pensionitoodete ja elukindlustuse prioriteetsust on Skandinaavia pangad välja öelnud mitmel korral. Siiski ei tähenda see muu maailma kogemusel seda, et kahjukindlustus on perspektiivitu äri.

?Soomes muidugi ei saagi varakindlustusel olla nii suurt kasvuvõimalust kui võrrelda Eesti, Läti või Leeduga,? kommenteeris Laido. Tema sõnul on paljuski see, mida kontserni juhtkond ellu viima hakkab, Eestis juba tehtud ? näiteks ühine nimi pangal ja kindlustusel. Samas kinnitas Laido, et Eestis ei plaanita töötajate ja kontorite vähendamist, mida kontsern Soomes teha kavatseb.

Soomes vähendab Sampo töötajate ja kontorite arvu . Viimastest suletakse 50, nii et järele jääb 150 nii panga- kui ka kindlustusteenuseid pakkuvat kontorit. Esimene Soomes täielikku finantsteenust pakkuv suurkontsern tekkis kogu möödunud kümnendi kestnud ühinemiste käigus. Veebruarist juurutatakse Sampo-Leonias uut organisatsiooni- ja juhtimisstruktuur, aprilli algul toimuval aktsionäride üldkoosolekul aga lühendatakse grupi emafirma nimi lihtsalt Sampoks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing