Ülo Toomsalu • 31. jaanuar 2001 kell 6:08

Narva võib külma jääda

Suur osa Narva majadest võib tänasest külmaks jääda, sest kohalik soojaettevõte pole suutnud linnavalitsusega kokku leppida, kui palju tuleb kütte eest maksta, kirjutab Põhjarannik.

AS Narva Soojusvõrk on kommunaalettevõttele Elamuvaldus teatanud, et kui 31. jaanuariks ei sõlmita lepingut soojusenergia tarnimiseks nende pakutud tingimustel, võib ettevõte linna kütmise lõpetada.

Mullu detsembris sai Elamuvaldus teate, et leping Narva Elektrijaamadega kaotab kehtivuse 2001. aasta 1. jaanuaril ning seoses sellega tuleks sõlmida leping ASiga Narva Soojusvõrk.

Elamuettevõtjad kirjutasid uuele lepingule alla, kuid lisasid sellele lahkarvamuste protokolli, mis põhjustaski hiljem vaidluse.

Elamuvaldus kehtestas soojuse hinna ülempiiriks 193 krooni megavati eest, Soojusvõrk soovis pärast energiaturu inspektsiooniga nõu pidamist 235 krooni.

3. märtsil hakkab Narva toasooja hinda puudutavat hagi arutama Tallinna halduskohus. Soojusvõrk on teatanud, et kui otsus on linna kasuks, korvavad nad narvalastele hinnavahe.

Hetkel kuum