Euro kursitõus vaikne, aga kindel

Tõnis Oja 06. veebruar 2001, 00:00

Euro kurss kerkis eile 0,9440 dollarini, mis teeb USD kursiks 16,5748 krooni. See on Euroopa ühisraha neljas tõusupäev viimase viie kauplemispäeva jooksul.

Valuutaanalüütikud usuvad, et Ameerika Ühendriikide selle kvartali majanduskasv tuleb alla 1 protsendi. Eurotsooni esimese kvartali majanduskasvuks prognoositakse veidi alla 3 protsendi. Pole siis ka ime, et valuutadesse investeerijate nõudlus euro järele kasvab. Nõudlus ühisraha järele pole aga väga suur. Kursid kõiguvad võrdlemisi väikestes vahemikes. Euro tugevnemine pole põhjustatud mitte niivõrd Euroopa tugevusest, vaid USA majanduse suuremast tagasilöögist. Siit ka põhjus, miks vaatamata paremale väljavaatele majanduskasvu osas tormi eurode järele ei joosta.

Teiseks euro suhteliselt väikese kursitõusu põhjuseks on ilmselt asjaolu, et dollar on viimaste kuudega nõrgenenud küllalt järsult. Veel kolm kuud tagasi oli euro kurss alla 0,83 dollari, mis teeb USD kursiks 18,80 krooni. Nüüdseks on dollar nõrgenenud üle 2 krooni.

Föderaalreservi eelmisest intresside kärpimisest ei ole möödunud nädalatki, kuid juba räägitakse järgmisest. Võimalik, et järgmine intressilangetus toimub taas Vabaturu Komitee istungite vahelisel perioodil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing