Ülo Toomsalu • 1. märts 2001 kell 6:17

GB Railwaysil on Edelaraudtee erastamisega aega juunini

Erastamisagentuuri nõukogu eilne otsus rahuldada Edelaraudtee erastaja GB Railwaysi taotlus aktsiakapitali laiendamise tähtaja pikendamiseks ei tulnud üksmeelselt. Selle vastu oli kaks liiget ning mõned liikmed jäid ka erapooletuks, kirjutab Postimees.

Nõukogu otsuse järgi on GB Railwaysil aega aktsiakapitali 100 miljoni krooni võrra laiendada 1. juunini ning selleks ajaks peavad lahendatud olema kõik viimastel kuudel esile kerkinud probleemid. Need puudutavad Eesti Raudteele makstavat infrastruktuuri tasu, Maailmapanga laenu tagasimakseid, mullust kahjumit ning koondamishüvitisi.

Ühe erastamisagentuuri liikmena oli tähtaja pikendamise vastu Riigikogu EME fraktsiooni kuuluv Tiit Tammsaar. Tema hinnangul on tõenäoline, et GB Railways ei tule kehva majandusseisu tõttu investeeringukohustuste täitmisega toime, mistõttu firmaga läbirääkimiste jätkamine pole mõistlik.

?Selge on, et mõlemad raudteede erastamised on läbi kukkunud ja selles on suur osa teede- ja sideministeeriumil. Edelaraudtee puhul pole Toivo Jürgensoni juhitav ministeerium suutnud lahendada pangalaenu tagasimakseid ning infrastruktuuri tasu maksmisega seotud probleeme,? lausus Tammsaar.

Hetkel kuum