12. juuni 2001 kell 12:48

Börsiülevaade: Rakvere LK megakäive, aktsiad kerged languses

Pärast eilsest stagnatsiooni ning passiivset kauplemist pöördus börs täna Tallinnas väiksesse langusse ning aktsiad langesid keskmiselt protsendi- paari jagu.

Suhteliselt passiivse kauplemispäeva käibe suutis kõrgeks ajada päeva lõpus tehtud suur plokktehing Rakvere LK <GR#EE.RLK> aktsiatega kogumahus 1,575 mln aktsiat, mis moodustab 4,2% ettevõte aktsiakapitalist.

Tehing tehti tasemel 4,9 krooni aktsia kohta ehk 20 senti kõrgemalt kui möödunud aastal Soome HK Ruokatalo ettevõte aktsiaid kokku ostes investoritele pakkus.

Hetkel kuulub HK Roukatalole 91,56% Rakvere Lihakombinaadi aktsiatest.

Eile veel stabiilselt vastu pidanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia odavnesid mõlemad 1,6% ning sulgusid vastavalt 74,75 ja 156,50 kroonil.

Trigon Marketsi maakler Kristel Kivinurm ütles Äripäevale, et välisturgude nõrkuse taustal on investorite ostuhuvi võrreldes eelmise nädalaga vähenenud ning kohalikud on Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsia osas kerget kasumit võtmas.

Ettevõte suuromanik Sonera tegevjuhi tagasiastumine eile hommikul vaevalt, et Eesti Telekomi aktsionäre loksutab.

Veidi mureks teeb aga Nokia <GR#US.NOK> pealiku Ollila täna peale kella kahte peetud sõnavõtt, kus ta rõhutas, et USA majanduse aeglustumine mõjub ka ettevõte majandustulemustele.

Helsingi börsil on see tekitanud hetkel kerge kaose, mis võib homme tulla kerge lainega läbi USA ka kohalikule turule.

Hetkel kuum