13. juuli 2001 kell 7:03

Hobusekasvatus Eestis rikkust ei too

Euroopa tasemel konkurentsis püsida suutvate võistlushobuste omamine on Eestis jätkuvalt üksnes keskmisest jõukamate privileeg. Suurt teenistust ei paku omanike sõnul ka hobuste kasvatamine, kirjutab Postimees.

Enamiku Eesti hobuste hind küünib mõnekümne tuhande kroonini, kuid võistlushobuste hinnad on juba sadades tuhandetes kroonides.

Kõige kallim Eestist välja müüdud hobune maksis aga mõne aasta eest 100 000 Ameerika dollarit, mis praegust kurssi arvestades on üle poolteise miljoni krooni.

'Samas on ostusummat raske tagasi teenida nii tippude kui ka odavate hobuste puhul, sest ostuhinnale lisanduvad pidevad kulutused looma ülalpidamiseks, kuid auhinnarahad nendel võistlustel, mille tipus ka meie hobused on, ei ole kuigi suured,' lausus Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi juht Raigo Kollom.

Eesti ühed paremad võistlushobused kuuluvad maiustustetootja Kalev omanikule ning juhile Oliver Kruudale, kellel on kokku 11 ratsahobust.

Kruuda sõnul teenivad tema hobused aastas auhinnarahana umbes miljon krooni, millest saab kaetud nende ülalpidamiskulud ning jääb natukene ka üle.

Hetkel kuum