Aru Grupp tegutseb kui maaettevõte

Aili Kukumägi 03. oktoober 2001, 00:00

Aru Grupi tegevjuht ja üks omanikest Juhan Viise ütleb, et ise juhtides ei pea otsustamiseks käima pikki ringe ning et peremees tajub kõige paremini firma vajadusi ja võimalusi.

Ettevõte toodab valdavalt puidust aknaid ja uksi, aga ka puittreppe ja -maju ning höövelmaterjali. Saematerjali tootmisega alustanud Aru Grupp püüab puidu töötlemisega üha enam läheneda lõpptoodangu andmisele, et tööd rohkem Eestisse jääks.

Juhan Viise arvates on firmal uute turgude leidmine läinud edukalt eelkõige tänu peresidemetele töötajate vahel. Ettevõtte müügijuht on näiteks Juhan Viise vend Madis Viise, kelle abikaasa Tea Viise töötab samas projektijuhina. Aru Grupil on õnnestunud leida ostjaid õige mitmes riigis. Suurema osa ekspordist saadab Aru Grupp Saksamaale, kuhu lähevad aknad ja puitmajad. Höövelmaterjali ja aiamaju müüakse Inglismaale, aknaid ja uksi Venemaale, Hispaaniasse, Iirimaale, Prantsusmaale ning esimesed konteinerid läksid ka Jaapanisse.

Loetelu tundub muljetavaldav, kuid Juhan Viise rõhutab, et rahuloluks pole põhjust, kuna välistarneid ei tehta veel regulaarselt. Alles pikaajaliste ekspordilepingutega saaks tellitud tooteid arendada ning investeeringuid planeerida.

Eksport annab poole Aru Grupi kogukäibest.

Aru Grupis töötab üle 80 inimese. ?Meil on õnne olnud moodustada hea meeskond, kellega saab firmat arendada,? ütleb Juhan Viise, lisades, et hoiab samas firma kasvu kontrolli all.

Kõik tootmishooned on ehitatud oma jõududega alustades väikesest viilhallist üheksakümnendate alguses. Palju laieneda enam ei saakski, sest tasuva ni?itoote juures on töötajate arvu ülempiir sada.

Juhan Viise ütleb, et ta ei tea tahta paremat tootmise asukohta. Tunniajane autosõit Tallinnasse ei ole mingi takistus. Maal on aga võrreldes pealinnaga lihtsam asju ajada, näiteks notari- või pangatehingute puhul, sest kõik tunnevad kõiki.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing