Aadu Luukas: ütlen Venemaa peaministrile, et aeg on kaotada topelttollid

09. oktoober 2001, 11:34

Homme Moskvasse ettevõtjate ja töösturite rahvusvahelisele kongressile sõitvat Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni delegatsiooni juhtiv Aadu Luukas kohtub reedel Venemaa peaministri Mihhail Kasjanoviga.

Intervjuu Pakterminali nõukogu esimehe Aadu Luukasega, kes on suurettevõtjate assotsiatsiooni juhatuse liige.

Milline on Teie sõnum Kasjanovile?

Majanduslepingute puudumise tõttu Eesti ja Venemaa vahel kehtivad meie ettevõtjatele Venemaa turul takistavad barjäärid - topelttollid. Minu sõnum Kasjanovile kõlab, et on aeg majandussuhteid takistavad tegurid kõrvaldada.

Milliseid võimalusi näete topelttollide kaotamiseks?

Arvan, et pooled asuvad praegu väga lähedal barjääride kõrvaldamisele. Seni on majanduslepingute sõlmimist takistanud mittemajanduslikud põhjused. Eesti valitsus teatas valmisolekust registreerida Moskva Patriarhaadi alluvuses tegutsev vene õigeusu kirik, millega astus päris tõsise sammu majandussuhete korrastamiseks.

Millisena näete Venemaa majandusarengu mõju Eesti ettevõtlusele?

Suurimad võimalused avanevad Eesti väikestele ja keskmistele ettevõtetele, kellel täna on raske Venemaal läbi lüüa. Praegu, kui majanduslepingud puuduvad, on Eesti ettevõtjate võimalused Venemaa majanduskasvust osa saamiseks raskendatud.

Miks peaks Venemaa huvituma Eesti ettevõtete võimalustest?

Majandussuhete korrastamine sarnaneb kahesuunalise liiklusega tee ehitamisele. Leningradi ja Pihkva oblasti väikesed ja keskmised ettevõtted ei oma praegu väljundit Euroopa Liidu turule, mille nad saavutaksid Eesti ja Venemaa suhete normaliseerimisega.

Kuidas mõjutab Afganistanis puhkenud sõda Eesti ja Venemaa suhete arengut?

Arvan, et Afganistani kriis pigem aitab suhete arengule kaasa, sest toob esile pigem ühised huvid kui vastuolud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing