Peep Sooman • 15. oktoober 2001 kell 12:39

Kõige loetuim trükiväljaanne on SL Õhtuleht

Emori poolt läbi viidava Eesti Meediauuringu III kvartali tulemused peegeldasid ajakirjade lugejaskonna kasvu suvekuudel, loetuim leht oli SL Õhtuleht, loetuim ajakiri Kroonika ja loetuim kuukiri Pere ja Kodu.

Suvel, puhkuste ajal oli eestimaalastel rohkem aega ajakirjade lugemiseks. Regulaarselt ilmuvate tasuliste kuukirjade lugejaskond oli suurim juulis, kui vähemalt ühte kuukirja luges 591 000 eestimaalast vanuses 15-74 eluaastat. Võrreldes I kvartaliga tähendas see ligi 10% lugejaskonna ulatuse kasvu. Loetuimad kuukirjad olid seejuures Pere ja Kodu, Eesti Naine ning Kodu ja Aed.

Nädalakirja Seltskond, millel juunis oli 115 000 lugejat, sulgemine juuli alguses ei toonud kohe kaasa konkureeriva Kroonika lugejate arvu kasvu. III kvartalis oli Kroonikal keskmiselt 203 000 lugejat, mis tähendas II kvartali taseme säilitamist. Samal ajal oli Kroonika jätkuvalt loetuim ajakiri. Üheks põhjuseks, miks konkureeriva väljaande kadumine otsest mõju ei avaldanud, oli kahe väljaande lugejaskondade suur kattuvus. Juunis luges kaks kolmandikku Seltskonna lugejatest samaaegselt ka Kroonikat.

Enimloetavaks leheks oli III kvartalis SL Õhtuleht, millele järgnesid pingereas Postimees ja Eesti Päevaleht.

Andmete aluseks on Emori Gallup Media uuringusuuna poolt 25.juulist - 26.septembrini 2001 läbi viidud Eesti Meediauuring. Antud uuringuperioodil küsitleti 1496 Eesti elanikku vanuses 15-74.a.

Hetkel kuum