Ülo Toomsalu • 23. oktoober 2001 kell 6:44

Masinatehas kaebas Pärnu linnavolikogu kohtusse

AS Masinaehitaja esitas halduskohtule kaebuse Pärnu linnavolikogu kehtestatud üldplaneeringu kohta, kus firmale ei ole ette nähtud ühtegi ruutmeetrit tootmismaad, kirjutab Pärnu Postimees.

?Oleme üldplaneeringuga pandud seisu nagu autoomanik, kes ostis küll auto, aga sellel võeti ära vasakpööre. Sõita sellega ei saa ja müüa ka mitte,? ütles masinatehase direktor Anatoli Kononov.

AS Masinaehitaja ostis aastakümneid samas paigas töötanud masinatehase erastamisagentuurilt kui tootmisettevõtte. 1997. aastal erastas Masinaehitaja ka tootmisettevõttele kuuluva maa, kusjuures kinnistu maa sihtotstarbeks on määratud 95 protsendi ulatuses tootmismaa ja viis protsenti ärimaad.

Linnavolikogu möödunud kuul kehtestatud üldplaneeringus on sellest saanud küll üldmaa, küll elamu- ja ärimaa, aga mitte tootmismaa.

Kononovi väitel on selge, et kui üldplaneering jõusse jääb, langeb nende firma väärtus.

?Me ei saa tootmise arendamisse investeerida ega moodustada välispartneritega ühisettevõtet, ei saa uute seadmete jaoks teha juurdeehitust,? selgitas Kononov.

Pärnu abilinnapea Riina Müürsepp ütles, et Pärnu linna üldplaneering näeb ette tootmise väljaviimise jõeäärsetelt aladelt ja seda nägi ette ka varem kehtinud generaalplaan. Seega pidi masinatehas selliste arengusuundadega juba pikemat aega arvestama.

Masinatehas on linnapilti ja tõenäoliselt ka keskkonda risustav ettevõte, mis pole olukorra muutmiseks midagi ette võtnud. Masinatehasel on õigus nõuda kitsenduste tõttu tekkinud kahju hüvitamist, kui nende kinnisomandile hakatakse seadma konkreetseid kitsendusi, tõdes Müürsepp.

Hetkel kuum