Kuidas vaidlustada ettekirjutust?

Olavi Kärsna 26. oktoober 2001, 00:00

Maksukorralduse seaduse § 35 lõikes 1 on tõesti kirjas, et kaebus ettekirjutuse peale esitatakse maksuametile. Seda küll kohaliku maksuameti kaudu. Sama seaduse § 36 lõikes 2 on aga öeldud, et kaebusega nõustumise korral jätab maksuameti kohalik asutus selle maksuametile saatmata ning teeb vastavalt kaebuse esitaja taotlusele otsuse vaidlustatud ettekirjutus või otsus kas muuta või tühistada. Seaduses ei ole kirjas, mis peaks saama siis, kui kohalik maksuamet nõustub kaebusega ainult osaliselt.

Enamasti tõlgendavad kohalikud maksuametid seadust tõesti nii, et esimese kaebuse vaatavad läbi nemad ja alles teise saadavad edasi maksuametisse. Sõltumata ettekirjutuse vaidlustamisest tuleb see täita 30 päeva jooksul.

Kaebuse läbivaatamiseks on maksuametile antud samuti 30 päeva, nii et ettekirjutuse täitmise seisukohalt ei võida maksumaksja midagi ka siis, kui kaebus kohe maksuametisse läheks. Kui aga kohalik maksuamet ajatab ettekirjutuse tulemusena tekkinud maksuvõla tasumise, on sellisel venitatud asjaajamisel otsene rahaline tagajärg. Tõenäoliselt tuleb Teil siis enne maksuameti süsteemist lõpliku vastuse kättesaamist teha rohkem graafikujärgseid makseid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing