Raivo Sormunen • 5. november 2001 kell 22:00

Börsil tehti viimase 5 kuu rekordkäive

Nädala esimesse kauplemispäeva tõi elevust Hansapanga aktsiaga tehtud 200 000 väärtpaberi suurune plokktehing, mis kergitas Tallinna börsi päevakäibe 37,4 mln kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1. juunit.

Hansapanga maakleri Romet Tepperi sõnul oli suur plokktehing tingitud sellest, et pangal õnnestus kahe välisinvestori tehingusoovid ühendada. Seetõttu ei saa ka öelda, kas tegemist oli ostu- või müügisurvega, lisas ta.

137,25 krooni peal tehtud plokktehing kogumahus 27,5 mln krooni elavdas märgatavalt Hansapanga aktsiatega kauplemist. Pärast 25 tehingut lõpetas väärtpaber päeva 137 kroonil ehk 0,2 madalamal kui möödunud reedel.

Tepperi sõnul valitseb kohalikul turul vaikus eelkõige välisturgude ebastabiilsuse tõttu, kuid ka seepärast, et suuremad ettevõtted on oma kvartalitulemused juba avaldanud.

Vaikselt kaubeldud Eesti Telekomi aktsia suhtes oli tunda ostuhuvi, mis vedas aktsia päeva lõpuks 56,50 kroonini ehk 0,4 kõrgemale reedesest sulgemistasemest.

Romet Tepperi sõnul on Eesti Telekomi aktsia viimasel ajal passiivsemaks muutunud seetõttu, et Londonis on ettevõtte GDRi vastu suunatud müügisurve raugenud ning aktiivsus madal.

Kohaliku aktsiaturu edasiliikumine sõltub tema sõnul eeskätt välisturgudest.

Eesti Telekomi aktsia käitumine võib oluliselt sõltuda ka sideametist, mis võib negatiivse stsenaariumi korral nimetada Eesti Mobiiltelefoni olulise turujõuga ettevõtjaks.

Hetkel kuum