Ülo Toomsalu • 6. november 2001 kell 6:19

Tallinn meelitab turiste jõuludeks ligi

Tallinna ettevõtlusamet alustas rahvusvahelist jõulukampaaniat, mille eesmärgiks on tõsta Tallinna tuntust ning suurendada Tallinna saabuvate turistide arvu talvekuudel, kirjutab Eesti Päevaleht.

1,3 miljonit krooni maksev kampaania viiakse läbi Soomes, Rootsis, Lätis ja Venemaal Peterburis.

Tallinna marketingidirektori Kairi Teniste sõnul soovib linn kampaaniaga tõmmata tähelepanu talvisele Tallinnale, et pikendada turismihooaega. ?On ju teada, et talv on suhteliselt turistidevaene periood ning hotellid, restoranid, transpordifirmad ning teenindusettevõtted teenivad talvel turismist oluliselt vähem kui suveperioodil,? ütles Teniste.

Teniste sõnul on selline linna poolt korraldatav mastaapne kampaania on esmakordne. Kampaania läbiviimisel on peamine rõhk ajakirjandusel.

?Korraldame kõikide sihtriikide ajakirjanikele tutvumisreisid Tallinna, samuti on ostetud reklaami mitmes ajakirjanduslikus väljaandes? ütles Teniste. ?Lähiajal valmib ka spetsiaalne jõuluaegse Tallinna kodulehekülg, mis saab olema inglise, soome, vene ja eesti keeles.?

Eelmisel nädalal tutvusid linna kulul Tallinnaga ligi 50 läti ajakirjanikku. Järgmisena sõidutab linn siia Peterburi ajakirjanikud.

See jõulukuu on eriline kuna esmakordselt toimub terve detsembrikuu jooksul Raekoja platsil jõuluturg.

Hetkel kuum